Jak otworzyć odnoszącą sukcesy prywatną praktykę lekarską

Czy jesteś zdeterminowany, aby przenieść swoją karierę w służbie zdrowia na wyższy poziom? Jeśli poważnie myślisz o przyspieszeniu swojego rozwoju zawodowego, powinieneś poważnie rozważyć otwarcie własnej prywatnej praktyki lekarskiej. Dzięki temu będziesz mieć większą kontrolę nad rodzajem świadczonych usług medycznych, co pozwoli Ci prowadzić bardziej satysfakcjonujące i owocne życie zawodowe.

Nie ma co się łudzić – otwarcie ośrodka opieki zdrowotnej nigdy nie będzie spacerkiem po parku. Jeśli podejmiesz się tego wyzwania, z pewnością napotkasz na wiele prób i trudności. Jeśli chcesz pokonać te przeszkody w sposób efektywny, skorzystaj z poniższych wskazówek.

Oto sześć rzeczy, które musisz zrobić, aby otworzyć z powodzeniem prywatną praktykę lekarską:

Zbuduj swoją reputację

Zanim w ogóle zaczniesz rozważać rozpoczęcie prywatnej praktyki lekarskiej, musisz wyrobić sobie autorytatywną opinię w branży opieki zdrowotnej. Potencjalni beneficjenci nie będą czuli się komfortowo, inwestując w Twoją praktykę, jeśli nie będą mogli Ci zaufać, dlatego musisz niestrudzenie pracować, aby udowodnić i zaprezentować swoją wiedzę medyczną.

Jeśli jesteś na początku swojej kariery pielęgniarskiej, Twoim pierwszym krokiem musi być zdobycie pełnych kwalifikacji pielęgniarki rodzinnej. Osiągnięcie tego poziomu pielęgniarstwa nauczy Cię tak wiele o wielu różnych terapiach i sposobach leczenia, z których jednym z najważniejszych jest leczenie holistyczne. Posiadając rozległą wiedzę i doświadczenie w zakresie FNP, przyszli pacjenci z pewnością będą bardziej skłonni do zgłaszania swoich problemów zdrowotnych do Twojej praktyki.

Czy obecnie starasz się o awans na stanowisko FNP? Jeśli tak, pamiętaj, aby wyróżnić swoje CV, stosując w praktyce poniższe rady:

1. Należy się upewnić, że CV koncentruje się wyłącznie na życiu zawodowym, co oznacza, że nie należy w nim umieszczać żadnych informacji osobistych (data urodzenia, stan cywilny, numer ubezpieczenia społecznego itp.)

2. W życiorysie należy zamieścić informacje o posiadanych referencjach i wyróżnieniach.

3. W CV należy umieścić kilka słów kluczowych (słów lub krótkich wyrażeń, które zawierają wymagania związane z danym stanowiskiem).

Uzyskanie finansowania

Gdy poczujesz się gotowy do rozpoczęcia dziewiczego rejsu w świecie prywatnej opieki zdrowotnej, musisz zacząć badać swoje możliwości. Nie ma znaczenia, jakie masz doświadczenie i wiedzę na temat świadczenia usług medycznych – jeśli nie uzyskasz wystarczającego wsparcia finansowego, nigdy nie uda Ci się uruchomić firmy.

Oto kilka opcji finansowania komercyjnej opieki zdrowotnej, które są dostępne:

1. Zabezpieczone pożyczki na prowadzenie praktyki lekarskiej

2. Crowdfunding

3. Inwestorzy indywidualni

Niezależnie od tego, jaką drogę finansowania wybierzesz, musisz zdobyć wystarczającą ilość pieniędzy na pokrycie kosztów rozpoczęcia działalności. Oto wydatki, które należy wziąć pod uwagę w tym przypadku:

1. Koszt finansowania

2. Lokale użytkowe

3. Budowa

4. Wyposażenie

5. Sprzęt (w tym bieżąca konserwacja)

6. Media (nie zapomnij o zapasowym zasilaniu)

7. Ubezpieczenie od błędów w sztuce lekarskiej

8. Płace i wynagrodzenia pracowników

9. Materiały medyczne

10. System rezerwacji pacjentów

Znajdź idealną lokalizację

Miejsce, w którym prowadzisz prywatną praktykę lekarską, będzie miało ogromny wpływ na sukces Twojego przedsięwzięcia biznesowego. Oto pięć rzeczy, które musisz rozważyć, zanim zdecydujesz się na wybór lokalizacji dla swojej praktyki lekarskiej:

1. Dostępność parkingu

Niektórzy pacjenci mogą nie być w stanie dotrzeć do gabinetu na piechotę, dlatego należy wziąć pod uwagę dostępność parkingu. Najlepiej byłoby, gdybyśmy mogli zapewnić swoim pacjentom bezpłatne miejsca parkingowe. Należy przynajmniej zadbać o to, aby w pobliżu był dostępny parking na ulicy.

2. Wykorzystanie przestrzeni

Centra praktyk lekarskich mają różne kształty i rozmiary. Niektóre stoją samodzielnie, inne są dołączone do budynków biznesowych, a jeszcze inne znajdują się w pasmach handlowych. To, w jaki sposób zamierzasz wykorzystać swoją przestrzeń, powinno mieć duży wpływ na wybór lokalizacji. Jeśli chcesz stworzyć domową, zachęcającą atmosferę w swoim gabinecie, możesz rozważyć przeniesienie się do wolnostojącego budynku.

3. Usługi medyczne w pobliżu

Korzystne może być przeniesienie się na obszar, na którym już znajduje się wiele usług medycznych. Jeśli Twoja praktyka znajduje się w pobliżu usług pomocniczych, aptek, szpitala lub centrum pomocy doraźnej, będziesz mógł zoptymalizować poziom świadczonej przez siebie opieki, ponieważ będziesz miał wsparcie na wyciągnięcie ręki. W ostatecznym rozrachunku przyniesie to korzyści pacjentom, których leczysz.

4. Odległość od głównych dróg

Jeśli chcesz zapewnić swoim pacjentom bezproblemową opiekę zdrowotną, powinieneś spróbować zlokalizować swój gabinet w pobliżu głównej drogi. Dzięki temu zwiększy się dostępność centrum medycznego, ponieważ ludzie nie będą musieli zjeżdżać z utartych szlaków, aby do niego dotrzeć. Może się to okazać kluczowe w przypadku pacjentów wymagających pilnej lub natychmiastowej opieki.

5. Kupno a leasing

Istnieją plusy i minusy zarówno zakupu, jak i leasingu. Wszystko zależy od tego, jak dużym kapitałem dysponujesz i czy chcesz związać się umową najmu. Jeśli szukasz tymczasowej lokalizacji, w której będziesz mógł uruchomić swoją działalność medyczną, powinieneś zdecydować się na leasing.

Sprzęt wysokiej jakości

Sprzęt medyczny, w który inwestujesz (lub decydujesz się na leasing) będzie miało ogromny wpływ na sukces Twojego przedsięwzięcia biznesowego w przyszłości. Nie będziesz w stanie zapewnić swoim pacjentom optymalnego poziomu opieki, jeśli będziesz korzystać z narzędzi niskiej jakości, dlatego też musisz zrobić więcej niż tylko pozyskać sprzęt wysokiej jakości.

Jeśli tylko przeprowadzisz badania i nawiążesz współpracę z renomowanymi dostawcami, nie ma powodu, abyś nie mógł zaopatrywać się w najlepsze narzędzia na rynku. Przed zawarciem umowy z nowym partnerem w tym zakresie należy zapoznać się z poniższymi wskazówkami:

1. Sprawdź opinie o przeszłości i weź pod uwagę rekomendacje innych prywatnych gabinetów lekarskich

2. Upewnij się, że dostawca posiada zapasy pozwalające na zaspokojenie potrzeb w zakresie sprzętu

3. 3. Nawiąż jasną komunikację z dostawcą i zapytaj o rabaty przy zamówieniach hurtowych.

4. Dowiedz się, ile kosztują koszty opakowania i wysyłki.

5. Nie bój się negocjować

Znajdź i zatrudnij pracowników

Prywatna praktyka lekarska nie jest zespołem jednoosobowym. Jeśli chcesz odnosić sukcesy w tym biznesie przez dłuższy czas, musisz znaleźć i zatrudnić pracowitych, oddanych i utalentowanych pracowników.

Jeśli chcesz mieć szansę na optymalizację procesu rekrutacji, pamiętaj, aby:

1. Przeanalizuj każde otrzymane CV i zwróć szczególną uwagę na te, które zawierają informacje o bogatym doświadczeniu w zakresie prywatnej opieki medycznej.

2. Wykonaj sprawdzenie przeszłości w odniesieniu do każdego kandydata (podjęcie tych środków ostrożności pomoże wykryć wszelkie problemy, jakie kandydat mógł mieć w poprzednim środowisku pracy w służbie zdrowia)

3. Przeprowadzaj rozmowy telefoniczne przed zaproszeniem kandydatów na spotkania twarzą w twarz (pomoże Ci to ocenić ich osobowość i temperament na danym stanowisku).

Zwiększ swoją wiedzę na temat biznesu

Twoja wiedza medyczna pozwoli Ci zajść daleko w tym biznesowym przedsięwzięciu. Jeśli poważnie myślisz o prowadzeniu prywatnej praktyki lekarskiej, musisz także znać zasady funkcjonowania zarządu. Innymi słowy, należy wzmocnić swoją zmysł biznesowy! Kultywowanie tej kluczowej umiejętności pomoże Ci utrzymać się na szczycie codziennych wymagań finansowych, pomoże Ci nawiązać owocne relacje z kluczowymi interesariuszami i pomoże Ci dokonywać bardziej przejrzystych ocen w obliczu trudnych decyzji.

Aby rozwinąć solidną wiedzę biznesową, musisz:

1. Zaangażuj się w znajomość biznesu i uczyń ją jedną ze swoich podstawowych kompetencji.

2. Współpracuj z mentorem, który widział już wszystko i zrobił wszystko w świecie biznesu

3. Poświęć dużo czasu i wysiłku na czytanie sprawozdań finansowych swojej firmy.

4. Odgrywanie aktywnej roli w spotkaniach dotyczących kwartalnych wyników finansowych firmy

5. Zwracaj uwagę na bieżące informacje biznesowe i trzymaj rękę na pulsie najnowszych trendów.

6. Stworzenie osobistej biblioteki książek na temat rozwoju zawodowego i uważne ich studiowanie

7. Przyłącz się do lokalnej medycznej organizacji zawodowej

8. Zbadaj rynek i poznaj potrzeby, oczekiwania i specyfikę grupy docelowej.

9. Nauczenie się równowagi między byciem właścicielem firmy a pracownikiem służby zdrowia (np. zrozumienie, kiedy należy, a kiedy nie należy używać żargonu medycznego).

10. Staraj się nawiązywać kontakt z klientami/pacjentami i aktywnie słuchaj ich opinii

Jeśli poważnie myślisz o założeniu własnej prywatnej praktyki lekarskiej, pamiętaj o zastosowaniu się do wszystkich powyższych rad.