Jak prawidłowo wykonać dip: Zdobądź siłę dzięki ćwiczeniu dipów

DIP można określić jako ćwiczenie złożone, oparte na masie ciała.

Chwyć dwa równoległe drążki i podnieś ciało do góry, unosząc łokcie.

Ćwiczenie złożone to ruch wykonywany w wielu stawach, w którym pracuje jednocześnie wiele mięśni lub grup mięśni.

To ćwiczenie dipów pozwala ćwiczyć:

 • Klatka piersiowa
 • Ramiona
 • Tricep
 • Powrót
 • Abs

Niektórzy mogą zapytać: „nieobecni?”.

Tak! Podczas podnoszenia i opuszczania ciała należy je stabilizować.

Dlatego właśnie dipsy z obciążeniem ciała cieszą się tak dużą popularnością!

Wielu twierdzi, że dipsy są lepsze niż wyciskanie na ławce.

Ma to pewną logikę.

 • Ławka zapewnia duże wsparcie podczas wyciskania. Podobnie jest z nogami.
 • Podczas wykonywania ćwiczenia zanurzenia górna część ciała wspiera całe ciało. Dzięki temu trening będzie bardziej kompletny.

Zamiast koncentrować się na klatce piersiowej przez pięć ćwiczeń, wykonaj dipy. Zamiast tego skoncentruj się na ramionach w pięciu ćwiczeniach i na tricepsie w pięciu ćwiczeniach.

Po pierwsze, upewnij się, że możesz się kąpać.

Jeśli nie jesteś pewien, że możesz wykonać przynajmniej jedno z tych ćwiczeń, nie podskakuj, a następnie nie opuszczaj się. Ponieważ byłoby to bardzo bolesne, nie pozwolimy Ci nadwyrężyć mięśni ani upaść na kogoś.

Jak prawidłowo wykonać ćwiczenie dippingu.

 1. Chwyć drążki równoległe lub obręcze i podnieś się. Patrz prosto przed siebie i napinaj mięśnie brzucha, tak jak przy podnoszeniu ciężarów czy przysiadach. Jeśli podczas tych ćwiczeń będziesz mocno ściskać mięśnie brzucha, nie będziesz musiał już więcej chrupać.
 2. Jeśli chcesz, ugnij kolana (tak, aby stopy znajdowały się za ciałem), ale trzymaj głowę prosto przed sobą i wzrok skierowany ku górze.
 3. Trzymaj łokcie prosto i opuszczaj ciało, aż mięśnie trójgłowe dotkną podłogi. Wiele osób radzi, by nie przekraczać pozycji równoległej. Uważam jednak, że zbytnio obciąża to barki pod niewygodnym kątem, co może prowadzić do kontuzji lub dyskomfortu. Nigdy nie miałem żadnych problemów z równoległym ustawieniem i schodzę tylko do niego.
 4. Po osiągnięciu pozycji równoległej podnosisz się z powrotem do góry, ale nie na tyle wysoko, aby zablokować łokcie. Dzięki temu utrzymujesz napięcie w mięśniach i nie nadwyrężasz stawów.
 5. Zrób jeszcze jedno. Potem jeszcze raz.

To są dipy!

Ten post został napisany przez Darryla Johnsona, współwłaściciela Apex performance. W Apex performance jesteśmy społecznością wysoko wykwalifikowanych ekspertów, którzy chcą zapewnić naszym klientom poprawę wyników i trwałą zmianę stylu życia w zabawnym i interaktywnym środowisku. Członkowie mogą korzystać z fitness grupowy. Zajęcia w małych grupach i kursy specjalistyczne dla różnych dyscyplin sportowych, treningów sportowych i celów związanych z sylwetką!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *