Jak znaleźć odpowiedniego dentystę

Jeśli właśnie założyłeś rodzinę, przeprowadziłeś się do nowego miasta lub po prostu szukasz nowego dentysty, chcemy Ci pomóc w jak najłatwiejszym znalezieniu odpowiedniego stomatologa dla Twojej rodziny. Od tego, jak rozpocząć poszukiwania dentysty, jak szukać i aż do spotkania z nowym dentystą przeanalizujemy proces znalezienie stomatologa, któremu można zaufać i będzie towarzyszyć Tobie i Twojej rodzinie przez wiele lat.

Rozpoczęcie pracy: Podstawy

Szukając dentysty odpowiedniego dla siebie i swojej rodziny, należy pamiętać o kilku podstawowych sprawach, które należy załatwić jeszcze przed spotkaniem z potencjalnym stomatologiem. Zgodnie z artykułem Amerykańskiego Stowarzyszenia Stomatologicznego (ADA) oto kilka rzeczy, które należy rozważyć:

Czy gabinet stomatologiczny znajduje się blisko lub łatwo do niego dotrzeć z pracy, domu lub szkoły? Czy godziny pracy gabinetu pasują do Twojego planu dnia?

● Jakie doświadczenie ma Twój dentysta? Można to łatwo znaleźć na stronie „O nas”. strona internetowa.

Jeśli masz ubezpieczenie stomatologiczne, czy ten dentysta jest w Twojej sieci?

Komunikacja jest kluczem do każdej relacji. Jeśli potrzebujesz pomocy tłumacza, czy Twój gabinet stomatologiczny oferuje takie usługi?

Po zidentyfikowaniu trzech do pięciu dentystów w Twojej okolicy, którzy spełniają wszystkie powyższe kryteria. Będziesz gotowy do kolejnych kroków w identyfikacji idealnego dentysty dla potrzeb Twojej rodziny i celów związanych ze zdrowiem jamy ustnej.

Badania

Choć w tym momencie „polowania na dentystę” prawdopodobnie przeprowadziłeś już pewne badania, to jest to ten moment podróży, w którym naprawdę przechodzisz do rzeczy, odkrywając, czy wybrany przez Ciebie dentysta wydaje się być odpowiedni. Oto kilka rzeczy, których warto być świadomym/rozważyć podczas prowadzenia badań:

● Sprawdź ich stronę internetową i platformy mediów społecznościowych. Widząc, jak wygląda ich obecność w Internecie, będziesz miał lepsze wyobrażenie o tym, czym zajmuje się ich gabinet dentystyczny i jakie rzeczy są dla nich ważne. Na przykład, dentysta rodzinny będzie najbardziej zainteresowany opieką nad rodziną jako całością, budując zaufanie i silną więź przez cały czas spędzony razem. Natomiast dentysta zajmujący się uzupełnianiem ubytków może być bardziej skupiony na zapewnieniu Ci zdrowego i pięknego uśmiechu przy użyciu najnowszych technologii, takich jak Invisalign do prostowania uśmiechów*.

*Większość stomatologów oferuje po trochu wszystkiego, np. budowania relacji, upewniając się jednocześnie, że Twój zęby i zęby Twojej rodziny są tak piękne i zdrowe, jak to tylko możliwe.

Na ich stronie internetowej powinieneś również znaleźć informacje o zasadach dotyczących opuszczonych wizyt, planach płatności, filozofii stomatologa dotyczącej opieki dentystycznej itp. Jeśli nie możesz znaleźć tych informacji na stronie internetowej, zadzwoń do dentysty.

● Przeczytaj recenzje, referencje i opinie pacjentów. Informacje te możesz znaleźć na stronach dentysty w mediach społecznościowych (pamiętaj, aby czytać komentarze) oraz na jego profilu Google My Business. Ponadto wielu dentystów ma recenzje lub referencje bezpośrednio na swojej stronie internetowej!

● Porozmawiaj z przyjaciółmi i rodziną. Jeśli mieszkasz w pobliżu przyjaciół i rodziny, którzy są w podobnej sytuacji rodzinnej jak Ty lub którym ufasz w tego typu sprawach, są oni doskonałym źródłem informacji o możliwości znalezienia dentysty.

Zaplanuj spotkanie lub bezpłatną konsultację

W tym momencie powinieneś mieć już całkiem niezłe pojęcie o tym, które gabinety dentystyczne chcesz odwiedzić, aby sprawdzić, czy podoba Ci się ich biuro, personel, dentysta itp. A najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest zaplanowanie wizyty, aby zobaczyć biuro lub faktycznie porozmawiać z dentystą. Wiele gabinetów stomatologicznych oferuje bezpłatne konsultacje, dzięki czemu można zobaczyć, czy chcesz współpracować z tym gabinecie stomatologicznym. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę i zapytać podczas wizyty w gabinecie:

Sporządź listę szczegółowych pytań, które chcesz zadać. Pytania te mogą dotyczyć sposobu postępowania w nagłych wypadkach, doświadczenia dentysty, kwestii związanych ze zdrowiem zębów itp. Upewnij się, że w placówce jest czysto i wygodnie. (Patrz COVID-19 Procedury czyszczenia i bezpieczeństwa poniżej).

Czy dany dentysta przyjmuje plany płatności i jakie są zasady postępowania w przypadku opóźnienia płatności? Czy personel gabinetu jest zaznajomiony z Twoim planem świadczeń i czy oferuje opcje finansowania kosztów leczenia?

Czy Twoja historia medyczna i stomatologiczna zostanie zapisana i umieszczona w stałej kartotece? Jeśli spotykasz się z dentystą, musisz się upewnić, że czujesz się komfortowo podczas rozmowy z nim. Nie ma nic gorszego niż pójście do dentysty, którego nie lubisz i któremu nie ufasz. Ponadto, jeśli masz młodsze dzieci, pamiętaj, aby zabrać je ze sobą na wizytę, aby mieć pewność, że są tam dobrze traktowane.

COVID-19 Procedury czyszczenia i bezpieczeństwa

Podczas pandemii chcesz mieć pewność, że gdy Ty lub ktoś z Twojej rodziny udaje się do dentysty, jest tak bezpieczny, jak to tylko możliwe. Z tego powodu istnieją pewne pytania dodatkowe warto zapytać swojego dentystę. Należą do nich między innymi:

Jak często dezynfekuje się poczekalnie, sale zabiegowe i sprzęt? Jakiego rodzaju sprzęt ochronny noszą pracownicy? Mogą to być rękawiczki, maseczki i osłony na twarz, fartuchy, siatki na włosy, osłony na buty.

Czy pacjenci są badani przed leczeniem? A co z personelem?

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, szukając dentysty rodzinnego, jest to, że ostateczna decyzja należy do Ciebie i możesz zmienić zdanie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *