Korzyści płynące z suplementacji witaminą C dla urody

Witamina C jest jedną z najbardziej znanych witamin w świecie pielęgnacji skóry. Niektórzy twierdzą, że witamina C to Święty Graal dla wszystkiego, co związane ze skórą. I widzimy dlaczego!

Jest to przeciwutleniacz o właściwościach przeciwzapalnych, który pomaga poprawić strukturę kolorytu skóry, nawilżając ją i zmniejszając oznaki starzenia. Witaminę C można spożywać z owoców i warzyw, ale można ją również znaleźć w produktach do pielęgnacji skóry lub w postaci suplementów takich marek jak enkapsulacje czyste z suplementu pierwszego, który je produkuje.

Przyjrzyjmy się dalej, w jaki sposób suplementy witaminy C korzystnie wpływają na naszą skórę i urodę!

1.      Nawilża i rozjaśnia skórę

Witamina C, zarówno przyjmowana przez czyste suplementy lub jako serum miejscowe, ma doskonały profil bezpieczeństwa. Nie wykazuje żadnych działań niepożądanych!

Codzienne przyjmowanie witaminy C może powodować efekt nawilżenia skóry, dzięki czemu lepiej zatrzymuje ona wilgoć. Może również pomóc w rozjaśnieniu przebarwień, wygładzając powierzchnię skóry, zmniejszając jej matowość i nadając młodzieńczy blask.

Ponadto, witamina C jest znana z leczenia różnych stanów zapalnych skóry. Pomaga zminimalizować zaczerwienienia, zapewniając równomierny koloryt cery.

2.      Zmniejsza przebarwienia i cienie pod oczami

Jak już wspomniano, witamina C może pomóc w rozjaśnieniu przebarwień, do których należą plamy starcze, plamy posłoneczne i melazma. Pojawiają się one w wyniku nadprodukcji melaniny w różnych częściach skóry. Witamina C może pomóc w zahamowaniu produkcji melaniny, dzięki czemu ciemne plamy znikają, a cera i koloryt skóry stają się równomierne.

Chociaż witamina C ma większy wpływ na zminimalizowanie zaczerwienienia skóry, niektórzy twierdzą, że może ona również pomóc w walce z przebarwieniami spowodowanymi przez cienie pod oczami lub worki pod oczami.

3.      Wspomaganie produkcji kolagenu i zapobieganie wiotczeniu skóry

Witamina C jest znana z tego,, że jest to naturalnie występujące białko, które wraz z wiekiem ulega zmniejszeniu, powodując powstawanie zmarszczek.

A dzięki zwiększeniu produkcji kolagenu, w którym może pomóc witamina C, zapobiegnie ona wiotczeniu skóry. Kolagen jest powiązany z jędrnością i elastycznością skóry, więc dzięki lepszemu poziomowi kolagenu można uzyskać efekt napięcia skóry, aby wyglądać młodo.

4.      Ochrona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i łagodzenie oparzeń słonecznych

Uszkodzenia spowodowane działaniem promieni słonecznych pochodzą od wolnych rodników, czyli atomów, którym brakuje elektronu. Atomy te poszukują innych atomów, aby ukraść elektrony, co może spowodować uszkodzenie skóry.

Ponieważ witamina C jest przeciwutleniaczem, pomaga chronić zdrowe komórki skóry, przekazując wolnym rodnikom elektrony, dzięki czemu nie wpływają one negatywnie na zdrowie skóry.

Mówiąc o uszkodzeniach spowodowanych działaniem promieni słonecznych, witamina C przyspiesza obrót komórkowy, zastępując uszkodzone komórki nowymi i zdrowymi. To właśnie może złagodzić oparzenia słoneczne i sprawić, że będą się one szybciej goić.

Poza oparzeniami słonecznymi, szybszy obrót komórkowy może pomóc w szybszym gojeniu się ran. Zdrowsze gojenie się ran zmniejsza ryzyko infekcji, stanów zapalnych i/lub powstawania blizn.

Zakończenie

Czy możesz uwierzyć, że witamina C jest tak pomocna dla naszej skóry i urody? Zacznij dbać o to, by dostarczać sobie wystarczającą ilość tej witaminy, aby czerpać z niej korzyści już teraz!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *