Więcej informacji na temat operacji plastyki brzucha

Operacja w celu spłaszczenia obszaru wokół brzucha poprzez usunięcie nadmiaru tłuszczu i skóry. Operacja ta jest zalecana osobom, które nie są w stanie przejść przez ćwiczenia lub diety mające na celu zmniejszenie brzucha. Istnieje wiele czynników, które wpływają na wyniki, jakie uzyskuje dana osoba po operacji brzuszków.

Operacja ta występuje w dwóch formach: pełnej i mini. Zabieg mini tuck to taki, który obejmuje tylko dolną część brzucha. Pełny tuck to taki, który obejmuje cały obszar brzucha. Operację zwykle przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, a związane z nią ryzyko obejmuje utratę krwi, reakcję na znieczulenie i zakażenie. Jednak przy obecnym stanie większości klinik i szpitali oferujących tego rodzaju operacje ryzyko to jest mniejsze. Podczas zabiegu usuwana jest skóra, co eliminuje możliwość pojawienia się rozstępów.

Zabieg brzuszków trwa od jednej do pięciu godzin, w zależności od ilości pracy, jaką należy wykonać. Rekonwalescencja może wiązać się z pobytem w szpitalu, ale niektórzy pacjenci są zwalniani zaraz po zabiegu, w zależności od wykonanej pracy. Okres rekonwalescencji wynosi od 2 do 4 tygodni. Okres ten zależy od rozległości zabiegu. Stan zdrowia pacjenta przed i po operacji plastyki brzucha również w znacznym stopniu wpływa na długość procesu gojenia.

U większości pacjentów zabieg ten daje długotrwałe efekty, ale należy pamiętać, że każdy przyrost masy ciała może w znacznym stopniu wpłynąć na jego wyniki. Zabieg plastyki brzucha należy rozważyć, jeśli utrata wagi za pomocą innych metod, takich jak dieta i ćwiczenia, nie jest realną opcją. Aby uzyskać dobre wyniki, najważniejsza jest współpraca z wysoko wykwalifikowanym chirurgiem plastycznym.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *